گروه آبــــــــــــــــا
لوله ,آبیاری , نوار تیپ
طراحی سایت
جمعه 4 خرداد 1397.
*

کنگره آبیاری

بحران آب کشور، چالشی است که در حال حاضر گریبان‌گیر توسعه کشور گردیده و عواقب ناشی از آن، بازخوردها و عوارض اجتماعی ـ اقتصادی ـ محیط زیستی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

 عدم تعادل بین منابع و مصارف آب که در حال حاضر آسیب‌های ناشی از بحران آب را در کشور تشدید می‌نماید، بدون جامع‌نگری و همگرایی بخش‌های علمی و اجرایی کشور در حوزه آب، قابل حل نمی‌باشد. بی‌تردید نقش مهم متخصصین علمی و اجرایی حوزه آب در عبور از این بحران و یا کاهش آسیب‌های ناشی از آن قابل چشم‌پوشی نبوده و به جرات می‌توان گفت، تنها نگاه متعادل و چندگانه متخصصین و مهندسین است که می‌تواند منجر به ارائه راهکارهای مطمئن و پایدار عبور از این چالش ملی باشد. بدون تردید ساده‌انگاری بحران آب و کم‌توجهی به دستاوردهای علمی محققین و متخصصین علوم و مهندسی آب، تاثیر بسزایی در عدم موفقیت طرح‌های بی‌شمار عبور از بحران آب کشور داشته است. در این میان فارغ از قصور بدنه اجرایی، باید توجه نمود که بخش علمی حوزه آب، نتوانسته است جایگاه ویژه خود در مدیریت کلان آب و توسعه کشور را یافته و جای خالی ایده‌های چندبعدی این گروه علمی در بدنه اجرایی کشور، به شدت احساس می‌گردد.

دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری انجمن آبیاری و زهکشی ایران و کمیته ی ملی آبیاری و زهکشی ایران، با تکیه بر متخصصین، محققین و دست‌اندرکاران برجسته سراسر کشور، نسبت به برگزاری بزرگ‌ترین و نخستین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران اقدام نموده و امیدوار است با حضور اساتید برجسته دانشگاهی، متخصصین و محققین علمی و مسئولین عالی‌رتبه حوزه آب کشور، نسبت به همگرایی این گروه ارزشمند از جامعه علمی و اجرایی کشور بپردازد.
خلاء‌های بسیاری در زمینه آب و توسعه در بخش‌های علمی و اجرایی کشور حس می‌شود که شاید بتوان اساسی‌ترین این کمبودها را در عدم همگرایی بخش‌های علمی و در نتیجه در بخش اجرایی کشور در ارتباط با حوزه تخصصی آب دانست.


متاسفانه تاکنون تلاش موفقی در گردآوری و حضور اکثریت مهره‌های مهم علمی و اجرایی حوزه آب کشور و دستاوردهای آنها به صورت متمرکز و هماهنگ صورت نپذیرفته است. این در حالی است که فعالیت‌های تخصصی علوم آب، آبیاری و آبادانی، قدمتی به مراتب طولانی‌تر از بسیاری از رشته‌های تحصصی دیگر دارد.
به جرات می‌توان اذعان نمود که کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران، نخستین گردهمایی فعالان علمی ـ اجرایی حوزه آب کشور است که ساختار دبیرخانه‌های علمی و اجرایی آن، با استفاده از اساتید دانشگاهی و متخصصین اجرایی سراسر کشور شکل یافته است.
کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران با ابعاد بسیار گسترده و جامع، نخستین اتفاقی است که متفاوت از سایر گردهمایی‌ها، به دنبال اجتناب از بایگانی شدن و با رویکردی پیگیرانه و مستمر بنیان‌گذاری گشته است.
بدیهی است تحقق این اتفاق مهم، حضور همه‌جانبه و حداکثری متخصصین آب و سایر علوم مرتبط با این رشته را می‌طلبد. امروز، حضور فعالانه و جدی متخصصین و محققین علوم آب و ارائه دستاوردهای علمی معتبر آنان در این کنگره، رسالت مهم تمامی اساتید، دانشجویان، مسئولین و دست‌اندرکاران رشته آبیاری و زهکشی و علوم مهندسی آب کشور است که بی‌شک قادر است بسیاری از تهدیدهای بحران آب را به فرصت تبدیل ‌نماید.
لذا بدینوسیله از استادان، پژوهشگران، متخصصان، مسئولان، صاحب‌نظران، مهندسان و دانشجویان ارزشمند علوم آب کشور دعوت می‌گردد تا با حضور در این اتفاق مهم، زمینه را برای برگزاری باشکوه، کارآمد و مداوم کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران فراهم نمایند.

لوله

*

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Main Menu

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Main Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Inset Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
 
Top of Page ABAone